21 lutego podwyżki w ochronie zdrowia w podkomisji – czekają nas burzliwe obrady
Komisja Zdrowia i Komisja Finansów Publicznych zdecydowały o powołaniu podkomisji w sprawie nowelizacji ustawy o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia przygotowanej przez pielęgniarki. 21 lutego, kiedy zbierze się podkomisja, będzie burzliwie. Swoje uwagi do tabeli zgłaszają praktycznie wszystkie zawody.
Swoje uwagi zgłaszają praktycznie wszystkie zawody ujęte w tym projekcie, a także te pominięte. Obrady podkomisji będą więc burzliwe.
– Prezydium obu podkomisji zdecydowało o skierowaniu projektu ustawy do podkomisji. Porządkiem obrad jest więc rozpatrzenie wniosku o powołanie podkomisji – tłumaczył Bartosz Arłukowicz, przewodniczący Komisji Zdrowia, odpowiadając na wniosek posła Janusza Cieszyńskiego (PiS), który proponował rozpoczęcie prac bez powoływania dodatkowej podkomisji.
W skład nowej podkomisji wchodzą:
- Elżbieta Gelert (przewodnicząca, KO)
- Marta Golbik (KO)
- Elżbieta Skowrońska (KO)
- Patryk Wicher (PiS)
- Józefa Szczurek-Żelazko (PiS)
- Janusz Cieszyński (PiS)
- Ewa Szymanowska (Polska2050-TD)
- Radosław Lubczyk (PSL)
- Tomasz Trela (Lewica)
Przypomnijmy, że chodzi o obywatelski projekt ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych, o którym pisaliśmy tutaj. Projekt obejmuje podwyżki nie tylko dla pielęgniarek i położnych, ale również m.in.: lekarzy, ratowników medycznych, farmaceutów, fizjoterapeutów, diagnostów laboratoryjnych, techników elektroradiologii, psychologów, techników analityki medycznej.
Później projekt trafił do komisji zdrowia. Praca w podkomisji jest zaplanowana na 21 lutego.
Źródło: Rynek Zdrowia