Reklama

II Kongres KIF

W dniach 12-15 czerwca w Centrum Konferencyjnym ICE Kraków odbył się II Kongres KIF. Jako patron medialny byliśmy obecni na miejscu. Podczas 4 dni trwania kongresu odbyły się wykłady, sesje otwarte, panele dyskusyjne i warsztaty. Pierwszego dnia odbyło się uroczyste oficjalne otwarcie. W imieniu jednego z patronów honorowych głos zabrała przewodnicząca KRKFiIS prof. Jolanta Kujawa. Po wystąpieniu prezesa KRF dr. Tomasza Dybka zatytułowanym „Niezbędne ogniwo w łańcuchu, czyli fizjoterapia w ochronie zdrowia”, wykład inauguracyjny „Standaryzacja fizjoterapii w oparciu o praktykę i dowody naukowe” wygłosił prof. Andrzej Czamara. Konferansjerzy – rzecznik KIF Renata Jeziółkowska i dziennikarz Michał Dobrołowicz wprowadzili publiczność w krakowski klimat, pojawiały się krakowskie akcenty muzyczne, odwoływano się do twórczości m.in. Wisławy Szymborskiej – noblistki związanej z tym miastem. Gościem specjalnym był jej sekretarz dr hab. Michał Rusinek, który oczarował uczestników swoim wykładem „Pypcie na języku codziennej komunikacji”.

Podczas uroczystego otwarcia wręczone zostały statuetki i odznaki „Za zasługi dla fizjoterapii w Polsce”. Odznaczenie otrzymała Maria Suwalska. Pośmiertnie został uhonorowany poseł Rajmund Miller. Wyróżnienie przekazano na ręce jego córki i wnuczki.

Kongres miał bardzo rozbudowany program. Nie zabrakło panelów poruszających ważne dla fizjoterapeutów sprawy. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać Ekspertów Kształcenia Podyplomowego. Dr hab. Jan Szczegielniak poruszył temat dotyczący podstaw prawnych, obecnego stanu specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii oraz uwarunkowań i możliwości wprowadzenia zmian. Wysłuchaliśmy również wystąpienia podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, prof. Urszuli Demkow. W imieniu minister zdrowia Izabeli Leszczyny, prof. Demkow odczytała i przekazała na ręce prezesa Tomasza Dybka list skierowany do wszystkich fizjoterapeutów.

Podczas Kongresu nagrodzono zwycięzców konkursu na najlepsze wystąpienie dotyczące interdyscyplinarności w fizjoterapii w ramach II Kongresu KIF.

Sklep

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 2/2024<br />
<br />

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 2/2024

59,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii<br />
<br />

Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii

70,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
BESTSELLER Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego <br />
<br />

BESTSELLER Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Wybrane aspekty fizjoterapii wad postawy [E-BOOK]<br />
<br />
<br />

Wybrane aspekty fizjoterapii wad postawy [E-BOOK]


49,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy