Powrót do aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych na przykładzie Amp Futbolu
OPIS ANALIZY STATYSTYCZNEJ
Obliczenia wykonano w programie IBM SPSS. W celu oceny występowania zależności istotnych statystycznie między zmiennymi nominalnymi a porządkowymi wykonywano tabele kontyngencji oraz stosowano testy chi-kwadrat. Jako granicę poziomu istotności poniżej której wyniki uznawano za istotne przyjęto p = 0,05. Wyniki zmiennych jakościowych przedstawiano za pomocą liczebności bezwzględnych (n) oraz względnych (%).
Medyczne czynniki kwalifikujące do dołączenia do grona zawodników gry w Amp Futbol
W pytaniu, do którego odnosi się powyższa rycina zapytano, ile czasu trwała rehabilitacja zanim zawodnik zaczął grać w Amp Futbol po amputacji. Średnia przerwa po amputacji przed powrotem do gry trwała 28,25 +/- 18,12 miesięcy. Najkrótsza przerwa trwała 2 miesiące, najdłuższa 71.
Jak wynika z danych umieszczonych na rycinie 2. najczęściej dokonywano amputacji na poziomie podudzia. Odpowiedź ta została wskazana przez 14 ankietowanych (48,3%), natomiast druga w kolejności była amputacja na poziomie uda, zaznaczyło ją 7 ankietowanych (24,1%).
Z pytania dotyczącego rodzaju amputacji wynika, że najczęstszym rodzajem amputacji był lewostronna amputacja kończyny 44,8%. Drugą najczęstszą odpowiedzią była prawostronna amputacja kończyny dolnej.