Powrót do aktywności fizycznej osób niepełnosprawnych na przykładzie Amp Futbolu
Gra w Amp Futbol najczęściej dawała zawodnikom szczęście, uśmiech i radość (27,6%), na drugim miejscu (24,1%) były chęci do życia, chęć rywalizacji, nadzieja i pewność siebie.
Z powyższej ryciny 14. wynika, że ponad połowa respondentów (69%) nie trenuje nic poza Amp Futbolem. Hipoteza zakłada, że możliwość trenowania w klubie sportowym dla osób niepełnosprawnościami przynosi wiele pozytywnych odczuć na jego zawodników. Przede wszystkim umożliwiło im to zaakceptowanie swojej niepełnosprawności oraz nabrania większej pewności siebie. Hipoteza ta została w pełni potwierdzona.
Podsumowanie i dyskusja
Podsumowując aktywność fizyczna jest nieodłączną częścią do zaspokajania życiowych potrzeb człowieka. Jest również sposobem na pokonywanie ograniczeń oraz barier, które niesie za sobą następstwo wielu chorób. Zgodnie z postawioną hipotezą główną, można stwierdzić, że gra w klubie Amp Futbol umożliwia osobom z niepełnosprawnościami szybszy powrót do sprawności fizycznej i funkcjonowaniu w życiu codziennym. Z powyższych badań wynika, że zawodnicy pomimo amputacji poprzez grę w Amp Futbol odnaleźli się w nowej rzeczywistości. Pomimo swojej niepełnosprawności nabrali pewności siebie, zawarli nowe znajomości i zaczęli funkcjonować tak jak przed amputacją.