Reklama

II Konferencja Warsztatowa “RwP” „Ból w praktyce fizjoterapeuty” za nami!

21 października w hotelu DeSilva Premium w Opolu odbyła się II Konferencja Warsztatowa „RwP” z tematem przewodnim „Ból w praktyce fizjoterapeuty”. Licznie przybyli uczestnicy mogli wysłuchać wykładów poświęconych aktualnym trendom, badaniom i najlepszym praktykom związanym z bólem w praktyce fizjoterapeutycznej. Podczas konferencji odbędą się wykłady prowadzone przez znanych ekspertów z dziedziny fizjoterapii. Prelegenci podzielili się swoją wiedzą na temat nowoczesnych technik diagnozowania i leczenia różnych rodzajów bólu w szczególności tych związanych ze schorzeniami uroginekologicznymi. Konferencja miała również wymiar praktyczny, ponieważ podczas warsztatów prelegentki z wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu terapii pacjentek z bólem różnego źródła, przedstawiały terapie na modelach.

Dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska przedstawiła temat „Jak wykorzystać informacyjną wartość bólu stosując Koncepcję Terapii Manualnej Rakowskiego”. Następnie dr n. o zdr. Bogumiła Dampc przybliżyła temat przewlekłych zespołów bólowych miednicy mniejszej – postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne w Terapii Manualnej Rakowskiego. Warsztat „Przewlekłe zespoły bólowe miednicy mniejszej – postępowanie diagnostyczne i terapeutyczne w Terapii Manualnej Rakowskiego” z udziałem modela poprowadziły dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska, dr n. o zdr. Bogumiła Dampc oraz mgr Dominika Sikora. Następnie przedstawicielka firmy Inter Ubezpieczenia Małgorzata Ziółkowska przedstawiła skomplikowany temat ubezpieczeń dla fizjoterapeutów – jak się zabezpieczyć przed pozwami i dotkliwymi skutkami finansowymi. Piotr Rozdoba zaprezentował zastosowanie ultrasonografii w fizjoterapii przy pomocy ultrasonografów firmy Echoson. Następnie mgr Marta Kotusiewicz opowiedziała o możliwościach zastosowania różnych form terapii w leczeniu zespołów bólowych w uroginekologii. Zaprezentowała przy tym zastosowanie produktów firmy PelviCare. Po przerwie obiadowej na uczestników czekał wykład mgr Joanny Piórek-Wojciechowskiej „Postępowanie diagnostyczno-terapeutyczne w nietrzymaniu moczu u kobiet ze szczególnym uwzględnieniem dolegliwości bólowych” oraz praktyczny warsztat prezentujący terapię pacjentek z endometriozą na modelce. Ostatni wykład i warsztat poprowadziła dr n. med. Małgorzata Chochowska na temat terapii blizny po operacjach położniczych, który cieszył się wielkim zainteresowaniem wśród słuchaczy.

Po części naukowej Konferencji odbył się OFF – Opolski Festiwal Fizjoterapii, który po 5 latach absencji wrócił do stolicy Opolszczyzny. Podczas festiwalu, który poprowadził prof. Jan Szczegielniak nagrodzono Gwiazdą Fizjoterapii mgr Romualda Tokarskiego (Zakład Usprawniania Leczniczego CSK MSWiA) za wieloletnią pracę i wkład w rozwój polskiej fizjoterapii.

Dziękujemy za udział wszystkich uczestnikom, prelegentkom i firmom (PelviCare, Echoson, Falck, Instytut Rakowskiego, Inter Ubezpieczenia, Miralex i PROskan).

Sklep

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 1/2024<br />
<br />

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 1/2024

59,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii<br />
<br />

Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii

70,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
BESTSELLER Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego <br />
<br />

BESTSELLER Rekomendacje postępowania fizjoterapeutycznego

150,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Wybrane aspekty fizjoterapii wad postawy [E-BOOK]<br />
<br />
<br />

Wybrane aspekty fizjoterapii wad postawy [E-BOOK]


49,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Poznaj nasze serwisy