Ogólnopolska Konferencja „Rehabilitacji w praktyce” za nami!

I Ogólnopolska Konferencja „Rehabilitacji w praktyce” za nami! Dwudniowe spotkanie było okazją do wzbogacenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych. Konferencja odbyła się w trzech blokach tematycznych poświęconych rehabilitacji pocovidowej, uroginekologicznej oraz stomatologicznej w dniach 11-12.03.2022 r. w hotelu Jaskółka w Ustroniu.

Dzień I

Blok: rehabilitacja pocovidowa

Wydarzenie swoim patronatem naukowym objął dr hab. Jan Szczegielniak, prof. nadzw. Konsultant Krajowy w dziedzinie Fizjoterapii. To właśnie prof. Szczegielniak wygłosił wykład inauguracyjny z zakresu rehabilitacji pocovidowej pt. „COVID-19 wyzwaniem dla rehabilitacji”

Drugą prelekcję wygłosiła dr n. o kult. fiz. Katarzyna Bogacz, która szczegółowo przedstawiła model rehabilitacji osób po przebytym zakażeniu koronawirusem stworzony przez prof. Szczegielniaka.

Następnie dr hab. Mariusz Migała, prof. nadzw. przedstawił uczestnikom możliwości zastosowania fizykoterapii w leczeniu osób po przebytym COVID-19.

Przedostatnią prelekcję w bloku pocovidowym wygłosił dr Jacek Łuniewski, w której ocenił efekty rehabilitacji u pacjentów po przebytym zakażeniu koronawirusem.

Część teoretyczną zakończył prof. dr hab. Krzysztof Kassolik, który opowiedział o możliwościach zastosowania masażu w rehabilitacji pocovidowej.

W trakcie przerwy kawowej uczestnicy mieli okazję do zapoznania się ze sprzętem oraz ofertą naszych partnerów (Meden-Inmed, Instytut Rakowskiego, Indiba, Bemer Partner, Senso Medical, Viki-Med, Srt Zeptoring, VR TierOne, Promed, PZWL, BTL, Angitia).

Dodatkowo część naszych sponsorów (Instytut Rakowskiego, PZWL, Angitia oraz Viki-Med) zagwarantowała atrakcyjne nagrody konkursowe dla uczestników wydarzenia.

Po przerwie rozpoczęły się warsztaty poświęcone metodom usuwania wydzieliny z drzewa oskrzelowego u osób po przebytym COVID-19. Warsztaty poprowadzili dr Beata Skolik oraz mgr Jacek Sahajdak.

Blok: rehabilitacja uroginekologiczna

Po obiedzie rozpoczęły się prelekcje w drugim bloku tematycznym: rehabilitacja uroginekologiczna.

Pierwsza wystąpiła dr n. o zdr. Bogumiła Dampc (Centrum Terapii Manualnej), która omówiła techniki Terapii Manualnej Rakowskiego w leczeniu zachowawczym coccygodyni.

Następnie uczestnicy wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez mgr Katarzynę Szczypińską (fizjoterapeutkę), mgr Karolinę Gleń (położną) oraz lic. Karolinę Marutschke (dietetyczkę).

Ostatnie wystąpienie z zakresu rehabilitacji uroginekologicznej wygłosiła dr n. o kult. fiz. Jagoda Walowska. Omówiła ona szczegółowo znaczenie fizjoterapii po zabiegach ginekologicznych.

Pierwszy dzień konferencji zakończył się uroczystą kolacją. W jej trakcie uczestnicy mieli okazję na zapoznanie się oraz wymianę doświadczeń.

Dzień II

Drugi dzień konferencji rozpoczął się warsztatem poprowadzonym przez dr n. o zdr. Bogumiłę Dampc, dr n. med. Janinę Słobodzian-Rakowską oraz mgr Danutę Sokołowską. Jego tematem była „Coccygodynia – możliwości leczenia zachowawczego w Terapii Manualnej Rakowskiego”.

Natomiast drugi warsztat tego dnia był niespodzianką dla naszych uczestników. Mgr Kamil Biały – ratownik medyczny oraz strażak szczegółowo przedstawił jak zachować się w przypadku nagłego zatrzymania krążenia w gabinecie fizjoterapeuty.

Blok: rehabilitacja stomatologiczna

Pierwszą prelekcję z zakresu fizjoterapii stomatologicznej wygłosiła dr hab. Danuta Lietz-Kijak. Tematem jej wystąpienia były możliwości i ograniczenia zabiegów fizykodiagnostycznych i fizjoterapeutycznych w leczeniu wybranych stanów patologicznych i powikłań w stomatologii.

Z kolei dr n. med. Janina Słobodzian-Rakowska poprowadziła prelekcję pt. „Trudności terapeuty w procesie badawczym, diagnostycznym i terapeutycznym podczas pracy z systemem żuchwowo-gnykowo-czaszkowym”.

Ostatnią prelekcję wygłosił dr Jarosław Pasek, który omówił wykorzystanie różnych form energii fizycznej w stomatologii.

Ogólnopolska Konferencja „Rehabilitacji w praktyce” zakończyła się rozdaniem uczestnikom certyfikatów oraz rozstrzygnięciem konkursu i wręczeniem nagród ufundowanych przez naszych partnerów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, partnerom oraz prelegentom za obecność podczas konferencji! Do zobaczenia podczas kolejnej edycji wydarzenia!

reklama

Sklep

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 1/2023<br />
<br />

NAJNOWSZY NUMER Rehabilitacja w praktyce nr 1/2023

59,00 zł

zawiera 8% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii<br />
<br />

Praktyczny przewodnik fizjoterapii w onkologii

70,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Neurorehabilitacja (e-book)<br />
<br />
<br />
<br />

Neurorehabilitacja (e-book)90,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz
Masaż i inne techniki manualne stosowane u dzieci w zaburzeniach sensorycznych

Masaż i inne techniki manualne stosowane u dzieci w zaburzeniach sensorycznych

52,00 zł

zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy

Kup teraz